Dekorace

Granty a projekty

 

Název projektu:

Vybudování nové učebny informatiky a rekonstrukce a dovybavení školní knihovny

Registrační číslo projektu: CZ.06.05.01/00/22_048/0003646

Stručný popis projektu:

V rámci projektu bude na naší škole vybudována nová IT učebna pro 24 žáků a zrekonstruována školní knihovna. IT učebna bude vybavena moderními technologiemi pro rozvoj digitálních dovedností, zatímco knihovna bude sloužit nejen pro výuku literární výchovy, ale také jako komunitní centrum. Tento multifunkční prostor nabídne místo pro vzdělávací a kulturní aktivity pro žáky i veřejnost. Projekt podpoří moderní vzdělávání a posílí komunitní život.

Cíle a výsledky projektu:

Výsledkem projektu bude nově vybavená IT učebna, která umožní efektivní výuku digitálních technologií, a zrekonstruovaná knihovna, jež nabídne příjemné prostředí pro literární výchovu i jako komunitní centrum pro kulturní a společenské aktivity.

Na projekt je poskytována finanční podpora z EU.

 

 

Název projektu:

Učíme se pro život

Registrační číslo projektu: CZ.02.02.XX/00/22_002/0005992

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na jedno z/kombinaci následujících témat: personální podpora, osobnostně sociální a profesní rozvoj pracovníků ve vzdělávání, inovativní vzdělávání dětí/žáků/účastníků zájmového vzdělávání, spolupráce s rodiči dětí, žáků, účastníků zájmového vzdělávání a veřejností

Na projekt je poskytována finanční podpora z EU.

 

 

Název projektu:

Oprava učebny technického vyučování

Registrační číslo projektu: CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_075/0010768

Stručný popis projektu:

Projekt řeší modernizaci / opravu 1 učebny pro technické vyučování. Předmětem budou stavební úpravy jedné učebny; oprava elektro rozvorů a vodovodních rozvodů; oprava podlahové krytiny; nové vybavení zařizovacími předměty a nábytkem (bez zásahu do nosných konstrukcí); rozdělení původní místnosti -vytvoření příručního skladu, který bude sloužit pro uskladnění pomůcek a nářadí nutných pro polytechnické vzdělávání.

Cíle a výsledky projektu:

Cílem projektu je rekonstrukce a modernizace polytechnické učebny, která bude využívána žáky 1. i 2. stupně ZŠ. Projekt je v souladu se specifickým cílem 2.4 IROP.

Výsledkem projektu bude tedy nově zrekonstruovaná učebna, díky které dojde k výraznému zlepšení výukových podmínek žáků ZŠ v oborech technických, řemeslných a přírodovědných. Tím dojde ke zvýšení kvality vzdělávání žáků školy ve vazbě na jejich budoucí uplatnění na trhu práce, a to v oborech, po jejichž absolventech je dnes na trhu velká poptávka.

Na projekt je poskytována finanční podpora z EU.

 

Název projektu:    „Vzdělání pro život - Učíme se společně“

Registrační číslo: CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0001892

Cílem je podpořit mateřské a základní školy formou projektů zjednodušeného vykazování. Výzva podpoří osobnostně profesní rozvoj pedagogů prostřednictvím dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, vzájemného setkávání a sdílení zkušeností pedagogů a pomůže školám při společném vzdělávání dětí/žáků, a to možností personálního posílení o školního asistenta, školního psychologa, speciálního pedagoga, sociálního pedagoga, příp. chůvu v mateřské škole. Důležitou oblastí podpory je také usnadnění přechodu dětí z mateřské školy do základní školy a spolupráce s rodiči dětí a žáků. Zařazení žáků se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP) do hlavního vzdělávacího proudu pomohou extrakurikulární aktivity (čtenářské kluby, kluby zábavné logiky a deskových her a doučování žáků základní školy ohrožených školním neúspěchem).

Naše škola se zaměřila především na podporu žáků ohrožených školním neúspěchem a na další profesní růst pedagogů. Šablony jsou ve škole realizovány od 1. 9. 2016. Předpokládané ukončení projektu je 30. 6. 2019.

 

 

Název projektu:    „Rozvoj jazykových kompetencí žáků a učitelů“

Registrační číslo: CZ.1.07/1.3.00/56.0352

Mezi podporované aktivity patřily podpora realizace kurikulární reformy škol a školských zařízení a podpora výuky cizích jazyků a v cizích jazycích ve školách a školských zařízeních. Každá škola mohla zažádat max. o 1 mil. Kč.
Uvedené podporované aktivity byly omezeny do tzv. šablon klíčových aktivit, které si školy podle svých požadavků v aplikaci Benefit7 vyberou a tím si projektovou žádost sestaví.
Škola si může vybrat každý typ šablony/kombinaci typů šablon v libovolném počtu.
Šablony klíčových aktivit:
1. Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství a čtenářské gramotnosti.
2. Zahraniční jazykový kurz pro učitele.
3. Stínování (shadowing) pro pedagogy cizích jazyků, matematiky, přírodovědných a technických předmětů v zahraničí.
4. Zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt pro žáky.

Naše škola si vybrala 4 šablony č. 4 a 7 šablon č.3.

 

 

Název projektu:    „Rozvoj počítačové gramotnosti na českých školách“

Registrační číslo: CZ.1.07/1.3.00/51.0020

Naše škola se v letošním školním roce 2014/2015 zapojila jako partner s finančním příspěvkem do projektu pod názvem „Rozvoj počítačové gramotnosti na českých školách“, který je realizován v rámci výzvy č. 51 Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, oblast podpory 1.3 Další vzdělávání pedagogických pracovníků škol a školských zařízení.

Více zde: Rozvoj počítačové gramotnosti na českých školách

 

 

Název projektu:    Podpora integrace a inkluze ve školách a školských zařízeních Města Choceň

Registrační číslo: CZ.1.07/1.2.00/47.0005

Ve školním roce 2013/2014 jsme ve spolupráci se ZŠ Choceňského zpracovali podklady pro podání žádost o dotaci v rámci výzvy č. 47. Město získalo grant pro obě své základní školy, ve výši téměř 5 mil. Kč, takže v obou školách budou celý školní rok pracovat školní psycholožky, logopedky a asistentky pedagoga, které budou pomáhat tam, kde to bude nejvíc potřeba. Žákům s poruchami učení usnadní cestu za vzděláním reedukační hodiny hrazené z tohoto grantu a mnoho nových učebních pomůcek. Z grantu budeme moci uhradit i vybavení obou škol pro zájmovou činnost.

Úplně novou formou spolupráce bude příprava dětí s odkladem základní školní docházky v mateřských školách, kterou budou zajišťovat učitelky 1. stupně obou škol. Na logopedické chvilky a za školními psycholožkami budou moci v případě potřeby docházet rodiče školkových ratolestí také do obou škol. Všechny služby začnou fungovat od poloviny září školního roku 2014/2015. 

Projekt byl ukončen v červnu 2015. Výukové materiály pro reedukace jsou k dispozici v níže uvedených odkazech.

 

 

 

Doučování žáků škol

Naše škola se stala příjemcem podpory investice Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy. 

Pandemie COVID-19 zasahuje do režimu vzdělávání na českých školách již od března roku 2020. Výluka prezenční výuky má výrazné negativní dopady na vzdělávací výsledky žáků a zvýšení vzdělanostních nerovností. Je proto důležité zaměřit se na nahrazení výpadku vzdělávání, a to doučováním. Doučování probíhá mimo vyučování a celý projekt je podporován z fondu EU „Financováno Evropskou unií – Next Generation EU".