Vůně podzimu ve 4.A

Publikováno: 18.10.2024 Autor(ka): Táňa Baboráková

Kupy listí, žaludy, kaštany, šípky, ale také stohy novin a rozstříhané rolety. Takový pohled se naskytl návštěvníkovi naší třídy, pokud k nám přišel během pracovních činností.

Postupně však z rolovaných novin začaly vznikat korpusy věnců. Všichni si navzájem asistovali při zavazování a omotávání roletovinou. Šikovné a hodné holčičky pomáhaly nezištně svým nemotornějším spolužákům.

A pak přišla třešnička na dortu - přilepení listů a různých přírodních přízdob. Je faktem, že minimalismus není žákům této třídy vlastní, pokoušeli se nalepit vše, co jim přišlo pod ruku, takže jsem jim musela často násilím odebírat tavné pistole i přízdoby, ale i tak se vylouply nádherné podzimní věnce.

Popálenin bylo minimum (mimochodem,musím zmínit krásný vtip Týny Kubíčkové  - Víte jaké jsou nejčastější úrazy, když hoří škola? Popáleniny prvního a druhého stupně!), rychlé zchlazení pod tekoucí vodou funguje.

Věnce už určitě zdobí dveře domků a bytů a nám zbyla ve třídě jen kouzelná vůně podzimu.