Vícemistryně ČR ve florbale!

Publikováno: 12.6.2024 Autor(ka): Jan Gregar

O obrovský úspěch naší školy se postaraly florbalistky ze sedmých, osmých a devátých tříd. Díky postupným vítězstvím v okrskovém, okresním i krajském kole získaly dívky možnost utkat se s nejlepšími školními florbalovými kluby z celé České republiky. A vzhledem k tomu, že naše florbalistky našly přemožitelky až v samotném finále, mohou se pyšnit titulem vícemistryně ČR ve florbale pro rok 2024.

Celorepublikového finále se zúčatnilo 14 týmů z různých koutů České republiky. Týmy byly rozděleny do třech základních skupin. Los nám do skupiny přisoudil základní školy z Teplic, Prahy, Uherského Brodu a Cerekvice nad Bystřicí. Celkem jsme tedy v základní skupině odehráli 4 utkání, ve všech jsme zvítězili a ze základní skupiny tak postoupili do čvtrfinále se skóre 10:2.

Ve čtvrtfinále jsme narazili opět na tým z Cerekvice nad Bystřicí, který jsme stejně jako v základní skupině porazili bez větších obtíží 2:0. V semifinále jsme se utkali se základní školou z Hradce Králové, která do této fáze turnaje prošla rovněž bez porážky. Výborným týmovým výkonem a obětavostí všech našich hráček se nám podařilo zvítězit i v semifinále poměrem 3:1 a postoupit tak do boje o zlatou medaili. Ve finále se naše dívky utkaly s florbalistkami ze základní školy z obce Nové Strašecí. I ve finále odehrály naše dívky skvělé utkání. Hra byla po celý zápas velmi vyrovnaná, k vidění byl opravdu skvělý florbal. Bohužel nám v této poslední fázi turnaje chybělo trošku toho pověstného štěstíčka, poprvé v turnaji se nám i přes veškeré úsilí nepodařilo vstřelit branku a utkání jsme prohráli 0:1.

Rádi bychom touto cestou ještě jednou poblahopřáli a poděkovali všem dívkám, které se na tomto obrovském úspěchu podílely. Druhé místo v ČR...? To je sen!

Školu na celorepublikovém finále reprezentovaly:
Malochová Anežka, Hofmanová Alena, Šigutová Justýna, Horváthová Nela, Komárková Veronika, Nováková Natálie, Mikulecká Adéla, Novotná Sofia, Bargelová Kristýna a Slivová Kristýna