Publikováno: 12.6.2024 Autor(ka): Markéta Šimková

V prvním červnovém týdnu vyrazili třeťáci na školu v přírodě na Milovy do penzionu Poslední míle.

Na týden jsme se ocitli v trochu pohádkovém světě. Naše aktivity provázely nadpřirozené bytosti - některým jsme pomáhali my v jejich strastech, jiní byli nápomocni nám v zachraňování královny skalních skřítků Blatničky, kterou uvěznili zlí pekelníci.

Hned v pondělí jsme museli překonat strach a vydat se tmavým lesem pro pár pekelných plamenů pro Dráteníka, kterému vyhasl oheň. A nebyla to jen tma, ale také hustý déšť, který nás v lese pěkně potrápil!

V průběhu týdne jsme pak ve skalách sbírali poztrácené vlasy hned několika vílám, stavěli domečky, udržovali v čistotě vodníkův rybník a otvírali peklo. Blatničku se nám nakonec povedlo zachránit, když jsme vyluštili a zakřičeli správné heslo, třikrát dupli a třikrát přes rameno flusli...

Kromě nadpozemských aktivit jsme se také otužovali- denní rozcvičkou naboso v rose a postupně po kotníčky, kolínka a krček v rybníce. Také jsme absolvovali turnaj ve fotbale, vybíjené a beeballu, někteří se zúčastnili pěvecké soutěže "Superkvák", zvolili jsme miss a missáka a byli jsme pozváni na ples, který pořádala hraběnka a pan hrábě Hohenzollernovi. Ti dokonce zavítali mezi nás, naučili nás (nejen) mazurku a spolu s námi to na parketě pěkně rozjeli.

Týden rychle utekl a my jsme si ho užili. Myslím, že jsme se vraceli domů rádi, spokojeni a unaveni.