Příměstský tábor -1. běh

Publikováno: 14.7.2024 Autor(ka): Iva Šedová

Pondělí: Putování za historií Chocně

První den našeho příměstského tábora byl věnován putování za historií Chocně. Děti se vydaly na turistickou výpravu, při které objevovaly zajímavosti našeho města. Cestou jsme hráli různé hry v přírodě, které nejen že děti bavily, ale také je učily spolupráci a strategii. Vrcholem dne bylo stavění hradu z papíru, kde se ukázalo, že i z tak jednoduchého materiálu lze vytvořit nádherná díla.

Úterý: Základy tenisu a postřehový závod

Druhý den byl sportovně laděný. Učili jsme se  základy tenisu, seznámili jsme se s pravidly hry a zkusili si základní údery. Následoval postřehový závod, který prověřil nejen fyzickou kondici, ale také bystrost a rychlost rozhodování.

Středa: Pevnost poznání v Olomouci

Ve středu jsme se vydali vlakem do Olomouce, kde jsme navštívili Pevnost poznání. Tento vzdělávací program byl naprosto fascinující. Děti se setkaly s robotem Ozobotem, který jim ukázal základy programování. Místo, kde věda žije, nás všechny nadchlo a inspirovalo k dalšímu objevování světa kolem nás.

Čtvrtek: Park Na Větvi a Rytířské hradiště

Čtvrteční den jsme strávili v Hradci Králové v Parku Na Větvi. Děti se zde mohly vyřádit na různých atrakcích a užít si krásný den na čerstvém vzduchu. Navštívili jsme i Rytířské hradiště, kde si děti zahrály na rytíře.

Pátek: Dopoledne s poníkem Donou a koněm Ikarem

Poslední den našeho tábora jsme začali dopoledne ve společnosti poníka Dony a koně Ikara ze spolku Doroty z.s. Děti se dozvěděly mnoho zajímavostí o péči o koně a měly možnost si vyzkoušet i jízdu na těchto krásných zvířatech. Tento zážitek byl pro mnohé z nich splněným snem. Tábor jsme zakončili v kině, kde jsme společně shlédli animovaný film Ptáci stěhováci.

Tento týden jsme si užili plno zážitků, nových vědomostí a radosti z objevování.

Děkujeme všem účastníkům a těšíme se na další dobrodružství!