Nezapomenutelná dobrodružství páté třídy na Šajtavě

Publikováno: 31.5.2024 Autor(ka): Olena Ninichuk

Škola v přírodě pro 5. třídu se letos konala na Šajtavě, v malebném místě uprostřed přírody, které je ideální pro spojení vzdělávání a venkovních aktivit. I když pobyt trval jen tři dny, děti si odnesly spoustu nezapomenutelných zážitků.

První den byl obzvláště zajímavý díky návštěvě zámku v Doudlebách nad Orlicí. Děti měly možnost prohlédnout si nádherné interiéry a dozvědět se více o životě na zámku. Navštívily také muzeum přírodovědy, venkova a trampingu. V muzeu se děti seznámily s místní historií, přírodními exponáty a venkovským způsobem života, což bylo jak vzdělávací, tak poutavé.

Druhý den se vydaly na výlet do Deštného v Orlických horách. Tady se děti seznámily s horským prostředím a měly možnost prozkoumat krásnou přírodu. Výlet zahrnoval aktivity zaměřené na poznávání flóry a fauny, a také na fyzickou zdatnost a týmovou spolupráci. Večery na Šajtavě byly věnovány společným hrám a aktivitám, které podporovaly vzájemnou spolupráci a posilovaly přátelské vztahy mezi dětmi.

Přestože škola v přírodě trvala jen tři dny, děti si užily každý okamžik a odnesly si mnoho cenných zkušeností a vzpomínek, které obohatily jejich školní rok.