Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá a mají hebkou srst.

Publikováno: 16.10.2024 Autor(ka): Markéta Šimková

I naše třída se konečně dočkala dlouho slibovaného dne domácích mazlíčků.

Ráno se nám ve třídě sešlo hned několik zvířátek. Omluven byl gekon, na kterého již byla zima, a omluvila se též slepice, kterou nakonec majitel děda nemohl přivézt.

V průběhu dne jsme tedy porovnávali společné znaky a rozdíly mezi vroubenou želvou Matějem a zelenavou želvou Žofi. Zkoumali jsme rozdílnou srst černého US Teddy morčete Pepsíka žijícího v kleci a tříbarevného morčete Rózi, které sdílí kotec s králíky. Smáli jsme se akrobatickým kouskům zakrslého králíka Ňufíka a chodili jsme po špičkách kolem vystrašené kočičky Minervy - Míny.

Kromě pozorování si děti zvířátka chovaly, mazlily, stavěly jim překážkové dráhy a pořádaly závody. A také po nich uklízely :-)

Každou hodinu nás přišli na zahradu navštívit zástupci psů. První byl pomeranian Tedoušek, takový malý psí lev. Dozvěděli jsme se, že umí čůrat ve stojce, spí na zádech a odhaluje tak své nejslabší místo, viděli jsme, jak umí poslouchat povely a hledat schované dobrůtky.

Po něm přišla několikaměsíční fenka amerického stafordšírského teriéra Eby. Je to ještě štěně, proto si s radostní s dětmi po zahradě zaběhala. Vzápětí ji vystřídal obrovský bernský salašnický Alf. I když vypadá nebezpečně již svou velikostí, je to (tento konkrétní) takový velký huňatý medvídek. Na slovo poslouchá, k dětem je přátelský, nechal nás prozkoumat své plovací blány a také děti řádně prohnal po zahradě.

Jako poslední přišel vznešený holandský ovčák Steve, celým jménem Captain America Heavens Hurricane. Tato rasa je využívána jako služební pes u policie, jako záchranář nebo pro psí sporty. Ačkoliv je Steve teprve "puberťák", ukázal nám, že je dobře cvičený a poslušný, našel Ráďu schovaného na zahradě a předvedl nám zakousnutí do rukávu a nepustil a nepustil, i když s ním majitel mával vzduchem sem a tam. A dětmi si naštěstí běhal zcela mírumilovně.

Myslím, že dvojnozí účastníci si den užili a ti čtyřnozí ho snad ve zdraví přežili :-)