"Huckleberry Finn" v divadle "Drak"

Publikováno: 22.5.2024 Autor(ka): Olena Ninichuk

Dnes 22.5.24 měli žáci 5. tříd skvělou příležitost navštívit divadelní představení "Huckleberry Finn" v divadle "Drak" v Hradci Králové.

Chtěla bych vyzvednout skvělé herecké výkony. Dominik Linka dostal v inscenaci zasloužený prostor a jeho postava Huckleberryho Finna je dramaturgicky promyšlená a režijně dobře vedená. Divák mu uvěří dětskou naivitu a poslušnost, vztek, nezadržitelnou agresivitu i strach, který je místy zcela konkrétní, jindy naopak jen nejasně tušený, a dokonce i romantické zasnění či vnitřní zmatek. Děti s postavami hry doslova žily, sympatizovaly a zpívaly s nimi. Realistické scenérie, živá hudba a zpěv zanechaly nezapomenutelnou stopu v dětských srdcích a probudily touhu přečíst si knihu Marka Twaina.