Erasmus+ vzdělávací jazykové kurzy učitelek a vychovatelek na Maltě

Publikováno: 30.7.2024 Autor(ka): Kateřina Hubková

V rámci programu Erasmus+ se dvě učitelky a dvě vychovatelky naší školy zúčastnily dvou vzdělávacích jazykových kurzů na prosluněném ostrově Malta, konkrétně v městě St. Julian's. Díky těmto kurzům si učitelky i vychovatelky rozšířily slovní zásobu v anglickém jazyce, a také metodiku a didaktiku. Kromě vzdělávání měly také možnost poznat místní kulturu a architekturu, okusit slanost Středozemního moře či ochutnat místní speciality.

Oba kurzy se konaly pod záštitou jazykové školy ETI. První z těchto kurzů trval jeden týden a byl zaměřen na metodiku a didaktiku výuky na základní škole. Díky tomuto kurzu učitelky získaly spoustu tipů a podnětů, jak obohatit a zpestřit výuku na naší škole. Kromě samotné didaktiky mohly trénovat konverzaci a rozšiřovat slovní zásobu.

Druhý z kurzů trval 2 týdny a byl zaměřen převážně na plynulost projevu v anglickém jazyce, na gramatiku, slovní zásobu a praktické využití. Tento kurz se stal obohacením pro vychovatelky školní družiny, které rády použijí tyto poznatky ve školní družině a zpestří tak dětské volnočasové aktivity.

Učitelky i vychovatelky kromě samotného vzdělávání poznaly krásy Malty. Seznámily se s místní architekturou, navštívily spoustu nádherných měst, jako např. Vallettu či historické město Mdinu a další. Navštívily také přenádhernou přírodu ostrova Gozo, užily si prosluněné pláže, moře a místní kulturu. Měly také příležitost seznámit se se spoustou učitelů z odlišných částí Evropy.

Výjezd se uskutečnil díky projektu Erasmus+ a byl financován z prostředků Evropské unie. Vážíme si díky tomuto projektu za podporu dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků.

Ivetta Šnébergerová, Kateřina Hubková, Nikola Unzeitigová, Jana Kozáková