Školní výlet 7.C

Publikováno: 20.6.2024 Autor(ka): Karel Syrový

Ve dnech 17. až 19. června 2024 jsme se s třídou 7.C vydali na školní výlet na Pastviny. Jako dopravní prostředek jsme zvolili kolo. Trasa dlouhá přibližně 40 km vedla po cyklostezce do Letohradu a poté nás čekaly náročné kopce až na cílové místo - Petrův palouk, kde jsme se ubytovali v chatkách.

První den jsme si stihli vypůjčit šlapadla na přehradě a vyzkoušet si bobovou dráhu. Večer si někteří pochutnali na steacích grilovaných na lávovém kameni, někteří se museli spokojit se steaky z pánve kvůli prudkému dešti, který grilování přerušil.

Druhý den jsme měli "odpočinkový". Jedinou náročnější aktivitou byla jízda na kánoi, na které dost dětí sedělo poprvé, protože je koronavir nepustil na vodácký kurz ve 4. ročníku. Dále jsme využili teplého počasí ke koupání, lehkým sportovním aktivitám, ale i vaření kotlíkového guláše.

Třetí den jsme předali chatky a vyrazili na kolech zpět do Chocně.

Celý výlet s námi absolvovala paní asistentka Skalická, které tímto moc děkujeme. Jsem hrdý na děti, že to všechny zvládly, i když to chvílemi hodně bolelo.