Světový den první pomoci na náměstí v Chocni

Publikováno: 11.9.2024 Autor(ka): Pavlína Hájková

Ve středu 11. září se žáci 2. ročníků již tradičně zúčastnili Světového dne první pomoci, dne prevence zdraví a branné přípravy. Tato akce probíhala se záštitou Michaely Matouškové, náměstkyně hejtmana Pardubického kraje a Ladislava Valtra, radního Pardubického kraje.

Děti měly možnost vidět výstavu a ukázky záchranné techniky, poskytování první pomoci a potřebné informace o silničním provozu. Děkujeme za vstřícný přístup Sboru dobrovolných hasičů Choceň, Policii ČR, Zdravotní záchranné službě Pardubického kraje, Vodní záchranné službě ČČK Pastviny, zástupcům Besipu, Domu dětí a mládeže Paraple a milým studentkám z Vyšší odborné školy a střední školy zdravotní a sociální Ústí nad Orlicí. Děti si tuto akci velmi užily a odnesly si spoustu cenných dovedností.