KUCHTÍCI

Publikováno: 4.6.2024 Autor(ka): Nikola Unzeitigová

Jak vypadal náš kroužek vaření? Co se zde děti naučily? A jaké dobroty v tomto školním roce připravily? Jen se podívejte….

Děti se naučily základním i pokročilejším postupům přípravy jídel. Seznámily se s kuchyňskými nástroji, se základy stolování a servírování. Dále jsme si povídali o zdravém jídelníčku, hygieně při vaření a bezpečnosti práce v kuchyni. Kuchtíci ve skupinách připravovali sladké a slané pokrmy podle předem připraveného receptu, který si vždy po uvaření a ochutnání založili do své kuchařky. Inspirovali jsme se i známým pořadem MasterChef Česko, kdy děti v týmech ukázaly svoji kreativitu a zasoutěžily si o nejlépe připravený pokrm.

Nyní už děti zvládnou uvařit dobroty samy bez pomoci dospělých. Všem KUCHTÍKŮM patří velké DÍKY a především velká POCHVALA!!!