„Bezpečný pes“  a „Můj pes – můj kamarád“

„Bezpečný pes“ a „Můj pes – můj kamarád“

Publikováno: 6.6.2024 Autor(ka): Nikola Unzeitigová

V prvním červnovém týdnu nás ve družině navštívila milá paní lektorka s pejskem z kynologického servisu.

"Bezpečný pes"

Na děti ze 3. a 5. oddělení čekal environmentální, zábavně-naučný program, ve kterém se naučily jak se chovat k cizím psům a jak zvládat situace, do kterých se mohou s cizím psem na ulici dostat. Nejprve se seznámily se psem, který za dětmi přijel. Po té se naučily znát řeč psího těla, její mimiku a rozpoznat psí varovné signály. Děti si osvojily techniky, které jim pomohou chránit důležité části těla v případě útoku psa a dozvěděly se, jak takovému útoku úplně předejít.

„Můj pes – můj kamarád“

Děti ze 4. a 6. oddělení měly navazující program na program „Bezpečný pes“ z loňského roku. Zde se již zaměřily ne na cizí pejsky, ale na psy, které mají děti doma, u babiček, příbuzných, kamarádů , sousedů atd. V první části programu se dozvěděly co znamenají zvuky, které pejsek vydává, jak s nimi pes komunikuje a co to pro ně znamená. V druhé části programu se děti naučily a stanovily daná a jasná pravidla, jak se chovat ke svému psovi, jak správně venčit (kdy ke svému pejskovi nechodit, na co dát u svého psa pozor). Jako bonus pro děti bylo připraveno NEJ Z PSÍ ŘÍŠE (největší pes, nejmenší, nejrychlejší, nejtlustší, nejchytřejší, nej., nej.,…..).

Děkujeme za velice poučný program! :-)